دسته‌بندی نشده

در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید

به خاطر بیماری کرونا قرنطینه‌ای که در جریان است، افراد باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند و به همین خاطر در انزوا قرار می‌گیرند؛ بنابراین همه ما به دنبال راه‌هایی برای مشغول نگه داشتن و حواس پرتی خود هستیم.

اما در میان این هرج و مرج، ما یک نکته مهم را که باعث می‌شود خود را سالم نگه داریم فراموش می‌کنیم و آن این است که به جای این که دنبال کار‌هایی باشیم که تنها ما را مشغول می‌کنند، باید به فعالیت‌هایی بپردازیم که واقعا به آن‌ها نیاز داریم.

در این جا لیستی از برخی فعالیت‌هایی که باعث خوشحالی و سلامتی شما می‌شوند، آورده شده است.

۱. به آشپزی یا شیرینی پزی بپردازید

14266436 801 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

آشپزی و پخت و پز تأثیر آرامش بخشی بر مغز ما دارد. محققان می‌گویند وزن کردن کره، آرد و سایر مواد، جای خالی برای افکار مثبت در ذهن ما باز می‌کند؛ بنابراین به جای تنبلی و خوردن غذا‌های بسته بندی شده، خودتان غذا طبخ کنید. همچنین می‌توانید از فرزندان خود بخواهید که به شما کمک کنند و آن‌ها را به این فعالیت سالم تشویق کنید.

۲. مغز خود را تقویت کرده و بازی کنید

14266437 286 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

بازی کردن با خانواده و دوستان حتی در زمان فاصله گذاری اجتماعی نه تنها به شما احساس با هم بودن می‌دهد، بلکه باعث شادی در زندگیتان نیز خواهد شد. بازی‌های سرگرم کننده متنوعی (دیجیتال و مداد-کاغذی) وجود دارد و شما حتی می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی با هم بازی کنید.

۳. با باغبانی کردن روحیه خود را شاد کنید

14266438 562 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

از جای خود بلند شوید و دستان خود را خاکی و گلی کنید و از باغتان نگهداری کنید. باغبانی مزایای ذهنی زیادی دارد. رنگ سبز می‌تواند روحیه شما را تقویت کند و همچنین عزت نفس شما را بالا ببرد.

۴- دور و برتان را تمیز کنید و چیز‌های اضافی را دور بریزید

14266439 254 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

نظافت تأثیر بسیار زیادی بر سلامت روان دارد. علاوه بر آن چه کسی تمیزی را دوست ندارد؟ بنابراین اطراف خود را مرتب کنید و هوش هیجانی و شناختی خود را بهبود ببخشید. به غیر از تمیز کردن فضای فیزیکی، می‌توانید گوشی هوشمند خود را نیز مرتب کنید.

۵. نقاشی یا طراحی انجام دهید و در آن خلاق باشید

14266440 523 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

رنگ‌ها نمادی از انرژی مثبت و شادی هستند؛ بنابراین خوب است در مواقعی که به نشاط نیاز داریم از آن‌ها استفاده کنیم. اطراف خود را با انواع رنگ‌ها پر کنید و شروع به طراحی کنید. این فعالیت باعث می‌شود که شما احساس رضایت و خوش بینی بیشتری داشته باشید.

۶. با کتاب خواندن دایره دانش خود را بزرگ‌تر کنید

14266441 960 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

در حال حاضر که همه در قرنطینه هستند، بهترین زمان برای مطالعه است و هیچ وقت بهتری از این زمان برای شروع وجود ندارد. کتاب خواندن را آغاز کنید و از نظر ذهنی انعطاف پذیرتر، منطقی‌تر و همدل‌تر شوید.

۷. برای فیلم دیدن برنامه ریزی کنید

14266442 869 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم ناگهان در یک روز چند ساعت فیلم و سریال ببینید چرا که مطمئناً این یک الگوی ناسالم است. درعوض، برای یک ماه برنامه ریزی کنید و فیلم‌هایی را که قرار است هر روز تماشا کنید مشخص کنید. تماشای فیلم با حفظ آرامش به شما کمک می‌کند تا با اضطراب خود کنار بیایید. به علاوه، با ترشح دوپامین در بدن، احساس لذت به وجود می‌آید.

۸. یک زبان جدید یاد بگیرید

14266443 944 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

یادگیری یک زبان جدید نه تنها یک نکته مثبت به رزومه شما اضافه می‌کند و فرصت‌های شغلی مختلفی را برای شما به وجود می‌آورد، بلکه از نظر ذهنی نیز شما را قدرتمند و انعطاف پذیر می‌کند.

هر زبانی را که همیشه آرزو داشتید بلد باشید، انتخاب کنید و اکنون روی آن کار کنید! جدا از آن، دوزبانگی برای محافظت در برابر زوال عقل نیز مفید است. این مطمئناً یک فعالیت برد-برد برای شماست و می‌توانید آن را به لیست کار‌هایی که می‌خواهید انجام دهید اضافه کنید.

۹. بافتنی و یا قلاب بافی یاد بگیرید

14266444 585 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

تا به حال مادربزرگ‌های خود را دیده اید که مرتباً بافندگی می‌کند؟ یا با قلاب بافی وقت خود را می‌گذراند؟ آیا آن‌ها با این کار خیلی آرام به نظر نمی‌رسند؟ بافندگی و قلاب بافی از فعالیت‌هایی هستند که از یک سو باعث می‌شوند شما مهارت جدیدی را بیاموزید و از طرف دیگر به شما احساس خوبی القا می‌کنند. برای شروع این کار، می‌توانید از مادربزرگ خود یا فیلم‌های آموزشی کمک بگیرید.

۱۰- با یوگا یا ایروبیک بدن خود را سالم نگه دارید

14266445 820 - در قرنطینه چیکار کنیم؟ 10 کاری که در قرنطینه میتوانید انجام دهید.

هدف همه ما یک بدن متناسب است. برای رسیدن به این هدف شما واقعاً مجبور نیستید به سالن بدنسازی بروید. تنها چیزی که نیاز دارید یک متِ ورزشی، موسیقی آرامش بخش و یوگا است. فواید یوگا بر همه مشخص است. این فعالیت استرس را از بین می‌برد و اضطراب و تنش عضلانی را کاهش می‌دهد.

اما اگر یوگا مناسب شما نیست، ما یک پیشنهاد دیگر برایتان داریم. ورزش ایروبیک را امتحان کنید. ایروبیک یکی دیگر از فعالیت‌های داخل سالن است که می‌تواند به شما در رسیدن به هدف تناسب اندام و هم چنین تقویت سلامت روانی کمک کند؛ بنابراین آهنگ‌های مورد علاقه خود را بگذارید و بدنتان را به حرکت در آورید.

توجه: اگر پدر یا مادر هستید، سعی کنید کودکان خود را در این فعالیت‌ها مشارکت دهید. آن‌ها برای مشغول نگه داشتن خود، به فعالیت‌های سالم و مثمر ثمر نیاز دارند.

شما می‌توانید برخی و یا همه فعالیت‌هایی که مطرح شد را امتحان کنید و با این کار‌های ساده، خوشبختی را در زندگی خود پیدا کنید. اگر چیزی برای افزودن به لیست و کمک به دیگران در ذهن دارید، آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

از خود مراقبت کنید، ایمن باشید و خود را با فعالیت‌های سالم مشغول کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا