دسته‌بندی نشده

والدین همیشه نگران چه ویژگی‌هایی دارند؟

اهمیت و توجه به فرزندان از وظایف اصلی والدین است اما زمانی‌که این رفتار به صورت مداوم و همیشگی باشد مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

ایجاد اضطراب و استرس در کودکان اثرات منفی دارد و برخی از والدین بدون اینکه بدانند با رفتارهای نادرست، فرزندشان را دچار اضطراب می‌کنند.

ویژگی‌های والدین نگران و آسییب‌های آن
والدین نگران معمولاً به دنبال این هستند که چیزی برای فرزندشان کم نگذارند و همین امر موجب می‌شود هم خودشان هم فرزندشان مضطرب باشند.

والدین همیشه مضطرب یک موضوع را مدام برای فرزندشان تکرار می‌منند و به او تذکر می‌دهند و ترس‌های زیادی را در کودک ایجاد می‌کنند.

والدین نگران باید بدانند نباید باترس‌هایی که دارند کودک را از شناخت واقعیات محروم کنند زیرا با این کار امکان شکل‌گیری اعتماد به نفس را از کودک می‌گیرند.شناخت و والدین همیشه نگران دچار یک وسواس می‌شوند و هر لحظه کودک را زیر نظر دارند کوچکترین اشتباه آنها را تذکر می‌دهند و این رفتار کودک را کلافه می کند. در چنین حالتی باید به این فکر کنید که کنترل همه چیز در دست شما نیست و کودک را به حال خودش بگذارید.

آنها دوست دارند تمامی مسائل را با ریز جزئیات بدانند و اگر فرزندشان اشتباه کند آن را بزرگ می‌کنند.

والدین همیشه نگران به افراد دیگر اعتماد نمی‌کنند، علاوه بر آن به این که فرزندشان به تنهایی کاری انجام دهد هم اعتمادی ندارند. همین رفتار جلوی رشد و پیشرفت فرزندانشان را می گیرد.

اگر فردی در رفتار با کودک این خصوصیات را دارد باید سعی کند در این حالت به فرزند خود فضا دهد تا مستقل باشد در همین راستا او را کمتر کنترل کند و تمرکزش را کودک بردارد.

والدین باید بدانند که فرزندانشان برای رشد به محیطی آرام و بدون استرس و تنش نیاز دارند و اگر هم دچار خطا و اشتباه می‌شوند تجربه خوبی در راستای شکل‌گیری شخصیت او و کسب تجربه است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا