دسته‌بندی نشده

مصائب همیشه آنلاین بودن

افزایش و گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی باعث شده تا عده‌ای به‌صورت مداوم در این فضا حضور داشته باشند، اما بهتر است زمان حضورتان در شبکه‌های اجتماعی را محدود کنید تا از آسیب‌های مخرب فضای مجازی در امان باشید.

انسان موجودی اجتماعی است و در حد استاندارد و نه افراطی نیاز است تا در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشد و اوقات دیگر خود را باید بین دوستان و خانواده سپری کند تا در تعامل با اطرافیان خود بتواند رشد کرده و از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار شود.

افزایش و گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی باعث شده تا عده‌ای به‌صورت مداوم در این فضا حضور داشته باشند و اصطلاحاً ۲۴ ساعته گوشی به دست باشند. شاید شما هم در اطراف خود دوستانی داشته باشید که مدام گوشی در دستشان است؛ حتی زمانی که با آن‌ها مشغول صحبت هستید درحالیکه چشمشان به صفحه تلفن همراه است به شما جواب می‌دهند و این کارشان ممکن است برایتان خوشایند نباشد. این افراد به‌مرور محبوبیت خود را نزد دوستانشان از دست داده و به فردی تنها تبدیل خواهند شد.

اگر شما هم از افرادی هستید که همیشه و همه‌جا آنلاین هستید بهتر است زمان حضورتان در شبکه‌های اجتماعی را محدود کنید تا هم جایگاه اجتماعی‌تان در نزد دوستان و خانواده‌تان حفظ شود و هم از آسیب‌های مخرب فضای مجازی در امان باشید./  مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا