مسئولیت اجتماعی

آخرین آمار از واکسیناسیون در نظام آموزشی کشور

به گزارش تعرفه انلاین، به نقل از دانستنی آنلاین وزارت آموزش و پرورش آخرین آمار از واکسیناسیون در نظام آموزشی کشور (بر مبنای سامانه سیب وزارت بهداشت) را اعلام کرد که بر اساس آن تا کنون ۸۶ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دوز اول واکسن کرونا و ۷۶ درصد دوز دوم واکسن خود را نیز دریافت کرده‌اند.

طبق اطلاعات اعلامی از شبکه شاد، کانال اطلاع رسانی مراقبین سلامت مدارس، جمعیت کل دانش‌آموزان مشمول ۱۲ تا ۱۸ ساله (پایه هفتم تا دوازدهم)، شش میلیون و ۵۰۳ هزار و ۲۵۸ نفر است. تا روز ۲۷ بهمن ماه سال جاری پوشش نوبت اول در کل جمعیت ۸۶ درصد و پوشش کامل واکسیناسیون و دریافت دو نوبت واکسن، در کل جمعیت ۷۶ درصد است.

بر این اساس تعداد تزریق دوز اول واکسن در جمعیت دانش‌آموزی پنج میلیون و ۵۹۱ هزار و ۱۷۹ مورد و تعداد تزریق دوز دوم چهار میلیون و ۹۳۲ هزار و ۸۵ مورد است.

مطابق میزان پوشش واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله، تا ۲۷ بهمن ماه، استان مازندران با ۸۶ درصد بیشترین پوشش و استان قم با ۴۹ درصد کمترین پوشش دوز دوم را دارند.

معلمان مدارس غیردولتی

بر اساس این گزارش، همچنین در جمعیت معلمان مدارس غیردولتی تا کنون ۹۵ درصد دوز اول واکسن، ۹۰ درصد دوز دوم و ۴۸ درصد دوز سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند. در میان معلمان مدارس غیردولتی، ۹۳ درصد دوز اول، ۹۰ درصد دوز دوم و ۴۹ درصد دوز سوم و در میان معلمان حق التدریسی و سرباز معلم نیز ۹۴ درصد دوز اول، ۸۸ درصد دوز دوم و ۳۸ درصد دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا