بازاریابی

نفتکش ساخت ایران وارد ونزوئلا می شود

رویترز نوشت: نفتکشی که ایران برای ونزوئلا ساخت، قرار است در ماه آینده با یک محموله فرآورده‌های سوختی در اولین سفر دریایی خود، راهی ونزوئلا شود.

به گزارش دانستنی آنلاین، سه منبع آگاه به رویترز گفتند، نفتکشی که توسط یک کارخانه کشتی سازی در ایران برای کشور ونزوئلا ساخته شده است، قرار است ماه آینده با یک محموله فرآورده‌های سوختی، ایران را به مقصد ونزوئلا ترک کند.

یکی از این ۳ منبع آگاه گفت، شرکت دولتی نفت ونزوئلا (PDVSA) در نظر دارد تا به محض تکمیل آزمایش‌های قابلیت دریایی این نفتکش، خدمه خود را به بوشهر اعزام کند تا هدایت آن را بر عهده بگیرند.

نفتکش ساخت ایران وارد ونزوئلا شد

یک منبع آگاه دیگر گفت، مدیران اجرایی این شرکت ونزوئلایی همچنین در حال آماده سازی یک قرارداد تهاتری برای یک محموله فرآورده‌های نفتی از ایران هستند که ۳۵ روز دیگر آغاز می‌شود.

ساخت این نفتکش جدید، جدیدترین نشانه از همکاری رو به رشد در زمینه انرژی میان ایران و ونزوئلاست؛ دو کشوری که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند.

نفتکش افرامکس «یوراکو» دومین کشتی ساخته شده توسط شرکت صنعتی دریایی ایران موسوم به «صدرا» برای ونزوئلاست و ۲ فروند دیگر نیز در حال آماده سازی است.

 

نفتکش ساخت ایران وارد ونزوئلا شد

/ فارس


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا