بازاریابی

بدمصرف ها با قطعی آب جریمه می شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از کاهش ۲۲ درصدی بارندگی‌ها در مقایسه با میانگین بلندمدت خبر داد وگفت: امسال ۱۸۴ میلیمتر بارندگی داشته ایم.

به گزارش دانستنی آنلاین، اتابک جعفری گفت: هم اکنون موجودی مخزن سد‌ها ۲۶ و نیم میلیارد متر مکعب است، یعنی۵۳ درصد مخزن سد‌های ما پر ومابقی خالی است.

مدیر عامل آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه با برنامه ریزی انجام شده بخشی از بحران کم آبی جبران شده است، اما میتوان با ده درصدصرفه جویی تا حدودی مشکل کم آبی را برطرف کرد، بیان داشت: در تهران ۶۵ درصد مردم ما کم مصرف و در حد الگو مصرف می‌کنند و حدود ۳۵ درصد مردم هستند که بیشتر از الگو مصرف میکنند آن هم فقط ۵ درصد بد مصرف‌ها هستند.

جعفری با اشاره به اینکه این ۵ درصد بد مصرف‌ها که ۱۵ درصد آب تهران را میکنند، گفت: در صورت ادامه این روند مصرف، با قطعی آب چند ساعته جریمه میشوند.

بدمصرف ها با قطعی آب جریمه می شوند

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب کشور گفت: در انتقال آب و چرخه انتقال آب حدود ۲۰ درصد هدررفت داریم یعنی از ۵ و ۶ دهم میلیارد مترمکعب مصارف شهری ۲۰ درصد آن که حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب می‌شود و عدد بزرگی است. با برنامه ریزی و همکاری بخش خصوصی میتوانیم این رقم را به ۱۲ تا ۱۳ درصد برسانیم.

جعفری در خصوص طرح‌های آبرسانی به روستا‌ها کشور  گفت: با دستور آقای رئیس جمهور و به کمک سپاه، بخش خصوصی وخیرین برنامه آبرسانی به ۱۸ هزار روستا در حال انجام است و میانگین سرانه آبرسانی به روستا‌ها حدود ۹۲ درصد در وهله اول و انشاالله همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را در پایان دولت بتوانیم آبرسانی کنیم.

/صداوسیما


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا