بازاریابی

صرفه جویی ۵۷۰۰ مگاوات مصرف برق در کشور

​معاون برق و انرژی وزیر نیرو خبرداد:با اعمال برنامه‌های دقیق مدیریت مصرف در تمامی بخش‌های اداری، تجاری، صنایع، خانگی و غیره توانسته‌ایم ۵۷۰۰ مگاوات صرفه‌جویی کنیم.

به گزارش دانستنی آنلاین به نقل از وزارت نیرو، “همایون حایری” در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع سراسر کشور که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، گفت: بر اساس ۱۰۰ برنامه صنعت برق برای عبور از تابستان گرم‌، در هر بخش وظیفه‌ای با زمانبندی مناسبی برای شرکت‌ها تهیه شده که این برنامه در حال اجراست و این اقدامات دقیق و برنامه‌ریزی شده، دلیل عبور موفق از اردیبهشت و خرداد است.

وی افزود: در بخش تولید، تعمیرات، ارتقای توان، رفع محدودیت، به مدار آوردن نیروگاه‌های جدید و غیره اقدامات گسترده‌ای انجام شده که موفقیت امروز نشان‌دهنده این مهم است.

صرفه جویی ۵۷۰۰ مگاوات مصرف برق در کشور

حایری با بیان اینکه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی کشور تا قبل از اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده بود‌، گفت: این اقدام صنعت برق یک رکورد تاریخی بوده که با برنامه‌ریزی دقیق و مدون اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به ظرفیت جدید نیروگاهی در کشور، از افزایش ۴ هزار مگاوات تولید عملی نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل خبر داد که اقدامی قابل تقدیر در این مدت کم است.

 

/ایلنا


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا