بازاریابی

مردم صرفه جویی کنند/مصرف برق به66هزار مگاوات رسید

 مدیرکل هوشمند سازی و فناوری نوین توانیر گفت امروز مصرف برق در کشور با توجه به اینکه روز تعطیل بوده به ۶۰ هزار مگاوات رسید.

به گزارش دانستنی آنلاین، هادی مدقق بیان داشت: با اینکه دیروز ( جمعه ) تعطیل بود اما به علت گرمای هوا و حداکثر نیاز در ساعت ۱۴ و ۵۰ دقیقه، مصرف برق به بیش از ۶۰ هزار مگاوات رسید.

صرفه جویی-برق-مگاوات

وی با اشاره به برگزاری کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه داد: با آمادگی شبکه برق رسانی و تیم های عملیاتی، هیچ مشکلی برای تأمین برق نداشتیم.

مدقق گفت:  بخش عمده ای از این مصرف ناشی از مصارف تأسیسات سرمایشی است.از مصرف کنندگان بخش های خانگی و تجاری درخواست می کنم  در مصرف برق صرفه جویی کنند تا مشکلی برای هیچ یک از هموطنانمان پیش نیاید.

وی از مردم خواست که در مدیریت این بخش از مصارف دقت بیشتری کنند و در بخش کولرهای گازی درجه حرارت را روی ۲۴ درجه و کولرهای آبی را روی دور کُند تنظیم کنند.

صرفه جویی-برق-مگاوات

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری های نوین توانیر گفت: همچنین بخش های ادارات و عمومی باید رعایت کنند که بعد از ساعت اداری که نیازی به تجهیزات سرمایشی نیست حتماً این مصارف را از مدار خارج کنند.

مدقق افزود: برای اینکه مشکلی برای هموطنان به وجود نیاید با توافقی که با بخش های مختلف صنعت و کشاورزی انجام و همچنین بر اساس دستورالعملی که برای ادارات دولتی ابلاغ شد برنامه های مدیریت بار را در بخش های مختلف اعمال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقریباً همه این مشترکین بالای ۳۰ کیلووات مجهز به کنترل هوشمند هستند،اضافه کرد: مصارف اینها که تقریباً بیش از ۵۰ درصد مصرف کل کشور است رصد و کنترل می شود./صداوسیما


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا