اقتصادیدسته‌بندی نشدهفناوری

بانوان پیشتاز تحول و امیدآفرینی هستند

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین محفل بین‌المللی قرآن کریم ویژه بانوان که امروز (۱۸ فروردین) در نمایشگاه قرآن و به همت بنیاد بین‌المللی فعالیت‌های قرآنی بانوان (کوثر) برگزار شد، گفت: «ایام ماه مبارک رمضان وارد نیمه دوم شده که از خداوند مسئلت می‌کنیم قیام و صیام همه را قبول فرماید و در این ایام و لیالی که به شب‌های قدر منتهی می‌شود به ما امکان بهره‌مندی عنایت کند.

وی با قدردانی از معاونت قرآن و عترت برای برپایی نمایشگاه باعظمتی مثل قرآن افزود: «سی امین نمایشگاه قرآن، به لحاظ کمی و کیفی به یک نقطه عطف رسیده است که در شأن انقلاب و باعث افتخار و سربلندی امت انقلاب است.»

اسماعیلی با بیان اینکه استقبال پرشور مردم وظیفه دولت و مسئولان را صدچندان می‌کند؛ افزود: «با بسیج امکاناتی که رقم خورده امسال نسبت به سال گذشته دو برابر مساحت را به فضاهای نمایشگاهی در مصلی اختصاص دادیم. آنچه در اولویت مباحث فرهنگی مطرح می‌شود قرآن است. فضای فعالیت‌های فرهنگی برای اشاعه هنجارها و ارزش‌ها پدید می‌آید و نمایشگاه قرآن این ویژگی را دارد تا عظمت کار فرهنگی و تأثیر گذاری آن را نشان دهد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شامگاه دیروز در میان غرفه‌های نمایشگاه بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت‌های بخش‌های مختلف آن آشنا شده است، گفت: «مهم‌ترین کار ما همین است. اگر می‌خواهیم امنیت اخلاقی در جامعه برقرار شود و کودکان با ضرورت عفت و حجاب آشنا شوند، محفلی مناسب‌تر از نمایشگاه قرآن این امکان را در اختیار ما قرار نمی‌دهد.»

اسماعیلی کار فرهنگی هنری دهه هشتادی‌ها را لازمه جذابیت‌های زیادی دید و افزود: Kاین کار ظرفیت تأثیر گذاری فعالیت‌های فرهنگی را نشان می‌دهد و این حوزه را با قوت ادامه خواهیم داد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه در ۱۵ مرکز استان با همین محتوا خبر داد و گفت: «در حوزه بانوان حرکت خوبی را در وزارت ارشاد و معاونت قرآن آغاز کردیم. این فعالیت گسترش پیدا می‌کند و این محفل ابتکار خوبی است که حافظان، قاریان، اندیشمندان و همچنین بانوان ما این زحمت را می‌کشند و ما نیز با رونق بیشتری ادامه می‌دهیم.»

وی ادامه داد: «مخاطبین نمایشگاه در بخش بین المللی از کشورهای جهان اسلام و خارج از جهان اسلام هستند که مخاطب این برنامه‌های فاخر قرار می‌گیرند. اگر بخواهیم تغییراتی در سبک زندگی رقم بخورد، حاملان این تغییر به نفع سبک زندگی اسلامی کسانی به غیر از بانوان فرهیخته نیستند. بانوان نقش اصلی در سبک زندگی را ایفا می‌کنند.»

اسماعیلی با تاکید بر اینکه بانوان پیشتاز تحول و امید آفرینی هستند، گفت: «در دولت سیزدهم به دنبال مأموریت مهمی هستیم. باید از مرحله دولت اسلامی به جامعه اسلامی برسیم و سبک زندگی مومنانه بر اساس آموزه‌های اسلامی را ترویج دهیم که بانوان اصل اجرای آن هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد در پایان سخنان خود افزود: «این فضای همراهی که در بخش‌های مختلف به وجود آمده باعث پیش‌برد فعالیت‌های ما خواهد شد. همچنین باعث ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌شود و جامعه اصیل ایرانی را بعد از گذشت چهل سال در مسیر تکامل خود قرار می‌دهد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا